Duruş Bozuklukları

Blog geri dön
Duruş Bozuklukları

Duruş Bozuklukları

Duruş Bozuklukları

Duruş Bozuklukları

Duruş Bozuklukları

Duruş bozuklukları çağımızda cinsiyet ayrımı,yaş ayrımı göz etmeksizin bir çok insanın sıkıntı çektiği bir sorundur.Duruş bozukluğu bir nevi omurga sorunu da sayılır.Skolyoz,kifoz gibi sorunlar halk arasında en çok bilinen ve en çok rastlanan duruş bozukluklarındandır ve omurga hastalığı sayılmaktadır.Fizyoterapi stüdyo duruş bozuklukları konusunda hazırladığı bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyor.Duruş bozuklukları gerçekten ciddiye alınması gereken rahatsızlıklardır.Bir çok kısmı klinik pilates ile tedavi edilmekte yada geriletilebilmektedir.Bu sebeple omurga ağrıları için yapabileceğiniz en iyi uygulama klinik pilatestir.Dünya ve Türkiye üzerinde bir çok farklı yaştan insanın sorun yaşadığı bu rahatsızlıktan bu yazımızda biraz bahsetmek istiyoruz.Klinik pilates bir çok rahatsızlık için mucizevi bir yöntem olmaya devam ederken duruş bozuklukları içinde kullanabilinecek bir yöntem olmuştur.Fizyoterapistler eşliğinde gerçekleştirilen klinik pilates seansları bir çok omurga rahatsızlığını iyileştirmektedir ve geriletmektedir.Peki klinik pilates duruş bozukları için nasıl bir tedavi sunar?

 

Öncelikle ağrılarınız olan bölgeler belirlenir.O bölgelerde ki kasların güçlendirilmesi için bölgeler çalışmalar yapılır.Bölgesel çalışmalar yapılırken omurgada klinik pilates seanslarında asla unutulmayan bir bölgedir.Hem ağrının olduğu bölgelerdeki kaslar güçlendirilirken aynı zamanda omurgada çalıştırılır.Omurga güçlendirilince dışarıdan gelecek yanlış etkilere daha güçlü durabilir.Sonuçta omurga vücudun amortisör görevini görmektedir.Omurga,dışarıdan gelecek darbelerin,ters hareketlerin verdiği zararları hafifletme görevini üstlenmektedir.Seanslarımızın hepsi fizyoterapistler tarafından uygulanır.Doktorlar bel fıtığı,boyun fıtığı,bel ve boyun ağrıları,ortopedik sorunlar gibi durumlarda fizik tedavi yerine geçebilen klinik pilatesi hastalarına önermektedir.Klinik pilates sizleri hem tanısı konmuş hastalıklarınızdan kurtarıp,uzun soluklu bir iyileşme sağlayabilir.Aynı zamanda vücudunuzun sizlere hissettirdiği ağrıları için ideal bir önlem yöntemi de olmaktadır.Fizyoterapistlerinizle beraber, kendi yoğunluğunuza göre belirleyeceğiniz haftalık programınız doğrultusunda omurganız için ideal bir önlem alabilirsiniz.Klinik pilates duruş bozuklukları gibi hastalıkların tedavisi için son dönemlerde uzun soluklu rahatlamalar sağladığı kanıtlanmış bir yöntemdir.Bu sebeple bir çok doktor fizik tedavi gibi klinik pilatesi önermektedir.

Duruş Bozuklukları için Klinik Pilates

Duruş Bozuklukları için Klinik Pilates yapılabilecek en ideal uygulamadır. Duruş bozuklukları için yapılacak bir çok uygulama olabilir ama en kısa sürece sonuç alabileceğiniz uygulama klinik pilatestir. Klinik pilates(fizyolojik pilates) klasik pilates yada diğer tedavi yöntemlerine hiç benzemeyen faydalar sunmaktadır. Hem çok geniş bir yaş aralığına hitap etmesi hemde bir çok hastalığın tedavisinde kullanılması klinik pilates hangi hastalıklara iyi gelir sorusuna verilebilecek cevapları artırmaktadır. Öncelikle klinik pilates fizik tedavi gerektiren bütün hastalıklara iyi gelmektedir. Fizik tedavi gerektiren hastalıklara örnek vermek gerekirsek;Günümüz de hemen hemen herkesin şikayetçi olduğu bel ve boyun ağrıları yada fıtıkları, ortopedik sorunlar gib hastalılardır. Dünyanın bir çok yerinde klinik pilates(fizyolojik pilates) en çok bel ve boyun fıtıklarında kullanılmaktadır. Duruş bozuklukları için klinik pilates yukarıda ki gibi saydığımız hastalıkların hepsine iyi gelmektedir. Bunu takiben doğuştan gelen yada sonradan oluşmuş omurga hastalıkları, skolyoz, duruş bozuklukları, travmaya bağlı kas güç kayıplarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Klinik pilates hangi hastalıklara iyi gelir sorusuna verilebilecek bir diğer cevap ise çok hamilelik yada loğusalık döneminden dolayı kaynakalanan hastalıklardır. Bildiğiniz üzere kadınlar hamilelik döneminde yada loğusalık döneminde bir çok fiziksel ve hormonal değişiklikler yaşarlar. Bu değişimler sonucunda gerek kas – iskelet sistemi, omurga, postür, eklemler bir çok bölge etkilenmektedir. Vücud ağırlığı değiştiği için özellikle kalça ve bel bölgesinde ki eklem ve kaslara fazla yük biner. Bu değişikliklerin neden olduğu ağrılar klinik pilates ile kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Tedavi sonucunda vücud olan değişimleri daha rahatlıkla tolere edebilmektedir. Bunun yanı sıra hamilelik sırasında yapılan klinik pilates doğumu kolaylaştırıp, metal olarak da anne adayını rahatlanmaktadır. Doktorunuzun uyardığı aksi bir durum mevcut değil ise hamileliğin hamileliğin 16. haftasından itibaren başlanabilir. Haftada en az 2 kez olacak şekilde 15. haftaya kadar devam edilebilir. Hamileler yada diğer hastalıklarla alakalı rahatsızlıkları olan tüm hastalarımız için programlar özel olarak hazırlanır. Duruş bozuklukları için klinik pilates kısa sürede doğru yöntemlerle en doğru tedavileri size uygulatacak yöntemdir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now ButtonHEMEN ARA